Az Endometriózis 10 Pótcselekvése

Az Endometriózis egy komplex, totálisan elkeserítő betegség, amely nem csupán fizikai tünetekkel jár, hanem mély érzelmi és lelki hatásokkal is. A modern orvostudomány egyre inkább rámutat arra, hogy a test és a lélek szoros kapcsolatban áll, és az érzelmi problémák, a stressz, valamint a pótcselekvésekből fakadó belső konfliktusok jelentősen hozzájárulhatnak az Endometriózis kialakulásához vagy a tünetek romlásához. Ebben a cikkben bemutatom, hogyan vezethetnek bizonyos pótcselekvések az endometriózishoz, és hogyan lehet ezeket felismerni, kezelni és meggyógyulni.
Erős lelked mindét irányba befolyásolja testi folyamataid!
Amint megérted lelked rejtett üzeneteit, rálépsz a gyógyulás útjára!
1. Önbizalom hiány és az anyaság kérdése
Az egyik leggyakoribb pótcselekvés. Érzi, tudja milyennek kellene látnia önmagát (amikor másnak ad, másról gondoskodik…), de kemény, kitartó munkával figyelmen kívül hagyja ezt és teljesen másként akar gondolkodni anyaságáról. S, ez az önsorsrontás elősegíti az endometriózis kialakulását.
Sok nő próbálja elhitetni önmagával, hogy nem jó vagy nem is lehetne jó anya, miközben erre semmi alapja sincs. Azonban ez a belső ellentmondás konfliktust és hatalmas stresszt okoz, ami közvetlenül befolyásolja a hormonháztartást és a méh egészségét. Az önbizalomhiány (vagy annak félelme) és az anyasággal kapcsolatos kétségek gyakran gyökereznek a gyermekkori traumákban vagy a társadalmi elvárások nyomásában, de szinte teljesen biztos, hogy jelen van egy rossz vagy rosszul értelmezett példa is, amit édesanyjáról másolt le.
- Miből gondolod, hogy nem lennél jó anya? Honnan ered ez a hit?
- Milyen gyermekkori élmények vagy valódi társadalmi elvárás formálja az anyaságról alkotott képedet?
- Mit érzel, ha valaki azt mondja, hogy kiváló anya lennél? Hiszel neki? El tudod hinni? Át tudod érezni?
- Milyen erősségeid vannak, amelyek segítenének az anyaságban?
- Mit mondana a belső hangod, ha nem félnél az anyaságtól?
2. A nőiesség elutasítása és túlreagálás
A nőiesség és az anyaság ideájának elutasítása és a fokozódó érzékenységből fakadó testi-lelki túlreagálás (pótcselekvés) szintén káros hatással lehet a testre.
Egyes nők próbálják elfedni a nőiességükkel kapcsolatos lelki sebeiket. Ezzel szemben mások folyamatosan, újra és újra igyekeznek feltépni sérüléseiket. Ez a folyamatos érzelmi hullámvasút hatással van a szervezetre és károsítja a hormonális egyensúlyt, és hozzájárul az endometriózis kialakulásához. A nőiesség elfogadása és a belső konfliktusok feloldása kulcsfontosságú a gyógyulás érdekében.
- Mit jelent számodra a nőiesség? Miért fontos vagy nem fontos ez neked?
- Milyen élmények vagy traumák befolyásolták a nőiességeddel kapcsolatos érzéseidet? Túl van már rajtuk? Tényleg nem vagy mg elég erős ahhoz, hogy most már megvédd magad?
- Hogyan viszonyulsz más nőkhöz? Megengednéd magadnak, hogy olyan legyél, mint ők?
- Miért mondasz magadnak ellent? A jó anyasághoz MINDEN megvan benned! Miért beszéled le magad? Miért csinálsz mást mint, amit igaznak érzel?
- Mit érzel, amikor a nőiességedre figyelnek vagy dicsérnek?
- Milyen lenne, ha teljes mértékben elfogadnád a nőiességedet?
3. Függőség
Sok nő folyamatosan keresi a külső megerősítést (a saját érzéseinél is fontosabbá teszi mások, megalapozatlan véleményét is), hogy bebizonyítsa magának és másoknak, hogy valójában jó anya vagy nő. – s ez könnyen túlzáshoz, túlzott függéshez vezet. Csak akkor fogadja el, ha… de ilyet el sem tud képzelni
Ez a folyamatos igazolás keresése hatalmas stresszt jelent, és gyakran vezet önpusztító viselkedéshez. A külső megerősítés helyett fontos megtanulni önmagunkat elfogadni és szeretni, függetlenül attól, hogy mások mit gondolnak (különösen akkor, amikor egyáltalán nem is ismernek).
- Miért fontos számodra, hogy mások jó anyának vagy nőnek lássanak? Hogy ők lássanak annak?
- Milyen helyzetekben keresel külső megerősítést? Miért?
- Hogyan éreznéd magad, ha senki nem dicsérne vagy kritizálna?
- Milyen belső erőforrásaid vannak, amelyekre támaszkodhatnál a külső validáció helyett?
- Mit tanultál magadról, amikor nem kaptad meg a várt elismerést?
- Tényleg az ő elismerésüktől függ a Te nőiességed megélése?
"Betegség, mint pótcselekvés – 600 betegség lelki gyökere a kezedben!"
✨ 25 éve a gyógyulás útján! ✨

4. A valóság elutasítása
Az endometriózis gyakran társul a valóság elutasításával. Pót cselekszik! Más érez helyesnek, igaznak, de megpróbál megalkudni és inkább mást akar önmagáról gondolni… Sok nő nem képes elfogadni, hogy valójában jobb és értékesebb, mint ahogyan eddig gondolta, ahogy eddig el merte hinni! Ez az önbecsülés hiány (rombolás) hozzájárulhat a betegség kialakulásához. A valóság elfogadása és az önbecsülés növelése lépésről lépésre segíthet a gyógyulásban.
- Mi az, amit nehezen fogadsz el magadban, életedben, ami ilyen mértékben befolyásolja az anyaságodról alkotott képed?
- Milyen hiedelmek vannak, amelyek miatt úgy érzed, nem vagy elég jó anya?
- Hogyan változna az életed, ha elfogadnád: értékes vagy? Kell ettől félned?
- Milyen apró lépésekkel kezdhetnéd el elfogadni annak valóságát, hogy egyetlen valódi okot sem tudsz mondani a feltételezett tulajdonságodról?
- Mit mondana egy szerető barátod, ha elmondanád neki, hogy nem érzed magad elég jónak?
5. Az öröm elnyomása
Az öröm és a belső tűz elnyomása szintén káros hatással lehet testedre. Meg kellene élnie az anyasággal kapcsolatos jó érzéseit, de ehelyett azt keresi, ami még nincs… amiről azt feltételezi, hogy nincs… és nem is lesz.
Sok nő próbálja elnyomni az örömöt, mert úgy érzi, hogy nem érdemli meg. Ez az öröm hiánya hozzájárulhat a depresszióhoz és a hormonális problémákhoz, amelyek az endometriózis kialakulásának esélyét növelhetik.
Fontos megtanulni újra érezni az örömöt és megengedni magunknak, hogy boldogok legyünk.
- Mikor utoljára éreztél igazi örömöt? Mi akadálya annak, hogy gyakrabban engedd meg magadnak? – különösen akkor, amikor minden okod meg van rá
- Mi az, ami örömet okozna, de nem mered megtenni? Tudsz okot mondani rá?
- Hogyan viszonyulsz az örömhöz? Úgy érzed, megérdemled?
- Milyen apró dolgok hozhatnak örömet az életedbe?
- Mit tanultál magadról, amikor utoljára megengedted magadnak, hogy boldog légy?
6. Önpusztító gondolatok
Az önpusztító gondolatok (rendszerint ok nélkül), mint például az, hogy "nem vagyok jó nő" vagy "nem lennék jó anya", jelentősen hozzájárulhatnak az endometriózis kialakulásához (különösen akkor, amikor az ellenkezőjére van oka). Ezek a gondolatok hatalmas stresszt okoznak, és közvetlenül befolyásolják a test egészségét. Az önpusztító gondolatok felismerése és helyettesítése pozitív gondolatokkal lépésről lépésre segíthet a gyógyulásban.
- Milyen gyakran jelennek meg az önpusztító gondolataid? Mi váltja ki őket?
- Honnan erednek ezek a gondolatok? Gyermekkori élmények, traumák vagy külső nyomás? Egyáltalán van rá okod, hogy így bánj magaddal?
- Hogyan befolyásolják ezek a gondolatok a mindennapi életedet?
- Mit mondana egy szerető barátod, ha hallaná ezeket a gondolatokat?
- Hogyan tudnád átformálni ezeket a gondolatokat pozitívabb irányba?

7. A férfiak elutasítása
Sok nő, aki küzd az endometriózissal, vágyik a férfiakra, de mégsem képes megengedni magának, hogy közel engedje őket (elsősorban nem a testiségről van szó, de…). Ez az ellentmondás hozzájárulhat a betegség kialakulásához. A férfiak (véleményének, megalapozott dicséretének vagy ötleteinek) elfogadása és a belső konfliktusok feloldása kulcsfontosságú a gyógyulás érdekében.
- Miért löksz el magadtól olyan embereket, akik szeretnének közel kerülni hozzád?
- Milyen félelmeid vannak a kapcsolatokkal vagy a férfiakkal kapcsolatban? – a leendő apával kapcsolatban
- Hogyan viszonyulsz az apádhoz vagy más fontos férfi szereplőkhöz az életedben?
- Mit érzel, amikor valaki igazán közel próbál kerülni hozzád és örömöt kíván hozni életedbe, anyaságodról alkotott világképedbe?
- Hogyan változna az életed, ha megengednéd magadnak, hogy szeressenek? – magadnak is
8. Érzelmi hullámvasút
Az érzelmi hullámvasút, ahol a hangulat folyamatosan változik, szintén káros hatással lehet a testre. – ami abból a pótcselekvésből táplálkozik, hogy nem meri igaznak érezni, ami igaz
Ez a folyamatos ingadozás károsítja a hormonális egyensúlyt, és hozzájárulhat az endometriózis kialakulásához. Az érzelmi stabilitás kialakítása és a belső konfliktusok feloldása lépésről lépésre segíthet a gyógyulásban.
- Milyen események vagy gondolatok váltják ki a hangulatingadozásaidat?
- Hogyan befolyásolják ezek az érzelmi hullámok a kapcsolataidat és az egészségedet?
- Milyen módszerekkel próbáltad már kezelni ezeket az ingadozásokat? Működtek?
- Mit tanultál magadról, amikor éppen egy érzelmi hullám csúcsán voltál?
- Hogyan tudnál több stabilitást teremteni az érzelmi életedben?
9. A célok elérésének félelme
Sok nő, aki küzd az endometriózissal, fél a céljai elérésétől (a vágyott anyaságtól). Vágyik ugyan rá, de megretten attól, amivel félelmei szerint jár.
Ez a félelem hozzájárulhat a betegség kialakulásához, mivel a folyamatos stressz és a belső konfliktusok károsítják a test egészségét. Céljai elérése, félelmei felismerése és leküzdése lépésről lépésre segít gyógyulásában.
- Mi az, amitől félsz, ha eléred a céljaidat? Miért?
- Milyen korábbi élmények alakították ki ezt a félelmet?
- Jó-e a félelemhez való viszonyod? Jó válaszokat adsz a félelemre?
- Hogyan befolyásolja ez a félelem a mindennapi döntéseidet?
- Mit mondana egy mentorod vagy példaképed, ha elmondanád neki ezt a félelmed?
- Hogyan változna az életed, ha nem félnél a céljaid elérésétől és még örömmel is mernéd megélni?
10. A változás félelme
Végül, a változás félelme is hozzájárulhat az endometriózis kialakulásához. Fél a változástól, és inkább marad a komfortzónájában, mint hogy megkockáztassa a változást… pont attól fél, amire leginkább vágyik… és ez szétfeszíti.
Ez a félelem hozzájárul a betegség kialakulásához, mivel a folyamatos stressz és a belső konfliktusok, az érzéseinek ellentmondó pótcselekvések károsítják a test egészségét. A változás félelmének felismerése és leküzdése lépésről lépésre segíthet a gyógyulásban.
- Mi az, ami miatt félsz a változástól? Miért? Van rá okod?
- Milyen előnyökkel járna, ha megtennéd azt a változást, amitől félsz?
- Miért jó, hogy nem változik semmi és minden marad a régiben?
- Milyen korábbi élmények miatt nehéz a változás számodra?
- Hogyan tudnád lépésről lépésre leküzdeni ezt a félelmet?
- Mit tanultál magadról, amikor utoljára sikerült változtatnod valamit az életedben?
Összegzés
Az Endometriózis nem csupán fizikai betegség!
Mély érzelmi és lelki gyökerekkel rendelkező pótcselekvés, melyben a beteg nem mer hallgatni lelke szavaira, természetes igazság érzetére és ezzel homlok egyenest szembe menve kívánja értelmezni anyaságról alkotott elképzeléseit...melyketől viszont szenved.
A fent említett pótcselekvések jelentősen hozzájárulhatnak a betegség kialakulásához, állandósulásához vagy romlásához. A gyógyulás érdekében fontos felismerni. Érteni… megérteni a test, a lélek üzeneteit, a betegség valódi okát és kezelni ezeket a belső konfliktusokat, valamint megtanulni önmagát elfogadni és szeretni. A változás nehéz lehet, de hosszú távon hatalmas pozitív hatással lehet az egészségre és az életminőségre.
Ha úgy érzed, hogy az Endometriózis vagy az érzelmi problémák befolyásolják az életed, ne habozz személyre szabott segítséget kérni! A gyógyulás útja nehéz lehet, de nem vagy egyedül, és mindig van remény a változásra és a gyógyulásra.