A betegségek lelki előjelei

A betegségek korai lelki jelei még nem a testi tünetek megjelenését jelentik!
Testünk, lelkünk már évekkel a betegség megjelenése előtt évekkel, elkezdi küldeni a jelzéseit, amit nem nagyon akarunk megérteni. Nem támogatjuk testünket, nem keressük boldogságunkat, ellenben korlátozzuk magunkat... tehát, ami magunk is teszünk betegségeink kialakulásáért. Tehát hosszú éveink vannak a megelőzésre… már ha idejében megértjük az előjeleket és elég komolyan véve magunkat, teszünk a megoldás érdekében
Mindannyian találkozhatunk olyan helyzettel, amikor úgy érezzük, valami nagyon nem stimmel életünkkel… és ha időben megértjük ezeket a jelzéseket, ha elég komolyan vesszük testünk, lelkünk előjelzéseit, akkor jó eséllyel megelőzhetjük a nagyobb baj, a betegség kialakulását.
A baj, a betegség lelki előjeleit felismerni és felfogni mélyebb jelentését, jelentőségét megérteni életbe vágóan fontos, de a teljes testi gyógyulás nem csupán a fizikai egészség helyreállítását jelenti, hanem egy átfogó folyamatot is, amely során megértjük pótcselekvéseinket és a gyógyulásunkat akadályozó érzéseinket is és… hogyan tehetünk lépéseket a jobb, egészséges életünkért.
Ebben a cikkben bemutatom a betegség korai előjeleit és a teljes gyógyulás elengedhetetlen lépéseit, amelyek segítenek felismerni és leküzdeni a gyógyulás akadályait.
1. A betegség lelki előjele: valami nem stimmel életemben…
Az első lépés a gyógyulás felé az, hogy felismerjük: valami nem úgy működik, ahogy szeretnénk… nem azt és nem úgy kapjuk az életünktől, ahogy azt megérdemeljük. Lehet, hogy nem tudjuk pontosan megfogalmazni, de nincs jó, elégedettség érzésünk, amikor életünkre gondolunk.
Lehet, hogy folyamatosan fáradtak vagyunk, nincs kedvünk semmihez, vagy úgy érezzük, életünkből hiányzik valami lényeges. Ezek a jelek figyelmeztetések! Ideje változtatnunk!
A tudatosság itt kulcsfontosságú, ezért mindennél fontosabb, hogy előre mutató, változást hozó és megnyugtató válaszokat találj, ezért kérdezd meg magadtól:
- Mi az, ami nem stimmel az életemmel?
- Normális, hogy nem vagyok boldog?
- Csak ezt érdemlem életemtől?
- Biztos, hogy nem tudok ennél jobban foglalkozni életem jó irányba vezetésével?
- Jó lesz az nekem, hogy minden úgy marad, ahogy eddig volt?
Lehet, hogy a munkád, kapcsolataid vagy életmódod nem támogatja az egészséged visszanyerését de, ha Te sem… egész biztosan rossz vége lesz!
A változás első lépése a felismerés, és ez már önmagában hatalmas erőt adhat.
2. A betegség lelki előjele: valami nagyon nincs rendben testemben…
Amikor a testünk jeleket küld, azt nem szabad figyelmen kívül hagyni. A fájdalom, krónikus fáradtság, gyakori megfázások vagy emésztési problémák mind azt jelzik, hogy a testünk próbál kommunikálni velünk. Ezek a tünetek nem véletlenek, és gyakran az életmódunk, stresszszintünk vagy érzelmi terheink tükröződései.
- Biztos, hogy a korral járnak tüneteim?
- Egész biztosan el kell fogadnom, hogy nem vagyok toppon, hogy nem tudom úgy élni életemet, ahogy azt szeretném?
- Tényleg ezt érdemlem az élettől?
- Eztán már mindig így lesz?
Testünk okos, és ha NEM figyelünk rá, a problémák egyre súlyosabbá válhatnak. Ezért fontos, hogy időben reagáljunk, és megkeressük a tünetek mögötti – VALÓDI – okokat.
3. Beteg vagyok…
A betegség felismerése sokszor nehéz pillanat. Könnyen tagadásba menekülünk. Úgy érezzük elvesztettük az irányítást az életünk felett.
Azonban a betegség nem csupán egy fizikai állapot, hanem egy lehetőség is arra, hogy mélyebben megértsük életünket, motivációinkat vagy az élet dolgaira adott reakcióinkat.
A betegség gyakran arra késztet minket, hogy megálljunk és elgondolkodjunk:
- Miért most?
- Miért én?
- Mit tettem – akár akaratlanul is – ami elő segítette betegségem?
- Hallgattam, mertem hallgatni megérzéseimre?
- Megtudom egyedül oldani?
- Van-e olyan, aki személyre szabottan segíteni képes?
- Mit nyerhetek a gyógyulással?
Ezek a kérdések segítenek abban, hogy rájöjjünk a betegség mögötti lelki vagy életmódbeli okokra, amik – ha valódi válaszokat adnak – kijelölik a gyógyulás útját is.
4. Miért pont én lettem beteg?
A „miért pont én?” kérdés gyakran felmerül, amikor betegséggel vagy krónikus problémával szembesülünk. Azonban fontos megérteni, hogy a betegség nem büntetés, hanem egy jelzés. Lehet, hogy az életünkben olyan terhek vagy mérgező minták, pótcselekvések halmozódtak fel, amelyek már figyelmen kívül nem hagyható testi tünetekként jelentkeznek.
Ne bántsd, ne hibáztasd magad! Alakítsd át a kérdést:
- Mit tanulhatok ebből a helyzetből?
- Hogyan válhat ez előnyömre?
- Esélyt ad-e a mély, gyökeres változásra, ami által még erősebb, boldogabb lehetek?
A betegség lehetőséget ad az önismeretre és a fejlődésre.
5. A betegség rossz előjele: nem létezik, hogy beteg vagyok…
A tagadás a gyógyulás egyik legnagyobb akadálya. Sokszor nehéz elfogadni, hogy valami nem stimmel a testünkben, és inkább figyelmen kívül hagyjuk a tüneteket. Azonban a tagadás csak elodázza és jelentősen megnehezíti a gyógyulást.
Az elfogadás az első lépés a változás felé.
Amint elfogadjuk betegségünk tényét, elkezdődik a gyógyulás folyamata, hiszen nem menetelünk – önként és dalolva – tovább a végzetünk felé.
- Nem létezik, hogy beteg vagyok… de így kell ennek maradnia?
- Tényleg semmit sem tudok magamért, a gyógyulásomért tenni?
- Hova fog az vezetni, ha semmin sem változtatok életemen?
- Milyen érzést vált ki bennem a hazugság? Rosszat? Akkor, ha rossz érzést vált ki a betegségem, megtudok gyógyulni? – ezt sugallja a lelkem?
A betegség elfogadása nem jelenti az élet és a gyógyulás feladását! Ez „csupán” annyit tesz, hogy felismerjük a valóságot és lépéseket teszünk a jobb életért, az egészségünkért.
6. Képtelenség, hogy nem tudok meggyógyulni…
A gyógyulás nem mindig lineáris folyamat. Lehetnek hullámvölgyek, visszaesések és olyan pillanatok, amikor úgy tűnhet, nem haladunk előre. Azonban fontos megérteni, hogy a gyógyulás időigényes folyamat lehet és nem mindig látható azonnal az eredmény. – de mégis… első pillanattól érezzük: jó irányba haladunk
A kitartás és a türelem kulcsfontosságú az egészség eléréséhez!
Ha úgy érzed, hogy nem haladsz, kérdezd meg magadtól:
- Mit tehetek másképp?
- Kinek a segítségét kérhetem?
- Mitől várhatom a segítséget?
- Mi miatt változik testi állapotom?
- Minek a következménye lesz a gyógyulásom?
Fontos érezned: Te gyógyulsz meg, Te tudsz a legtöbbet tenni magadért és Te érzed, hogy jó úton jársz, de az értő, személyre szabott segítség nagyon lerövidíti gyógyulásod útját!
7. Miért akarok meggyógyulni? Mi értelme?
A gyógyulás nem csupán a testi egészség helyreállítását, de azt is jelenti, hogy megoldom azt a „lelki” problémát is, ami kiváltotta betegségem.
Tedd fel a kérdést:
- Miért akarok meggyógyulni?
- Milyen előnyöm származik a gyógyulásból?
- Mit nyerek vele?
Amikor valóban megértjük, mi motivál, éltet minket, egy új világ nyílik meg előttünk, ami nem csak lelkileg tölt fel, de rengeteg – tartalékolt – energiát is felszabadít és aktivizálja immunrendszerünket, de a boldogság, a teljesség érzését is visszaadja. S, ez egyenesen elvezet oda, hogy újra otthon érezzük magunkat a családunkban… elérhetőnek éljük álmainkat és felszabadultan élvezni tudjuk az élet „apró” örömeit is.
A gyógyulás értelme mindenki számára más, és ezt az értelmet meg kell találnunk. Ez adja az erőt és a motivációt a nehéz pillanatokban.
8. Érzem, van értelme és meg tudom találni azt, ami segíti gyógyulásom…
A gyógyulás utolsó lépése: felismerjük, mi akadályozza a gyógyulásunkat, és mi segíthet benne. Lehet, hogy az életmódunk, a stressz, a mérgező kapcsolatok vagy a lelki terhek tartanak vissza minket. Ugyanakkor a támogató közeg, az egészséges életmód és a pozitív gondolkodás segíthet a gyógyulásban.
De…
Mindez semmit sem ér, amíg nem érezzük tisztán és világosan: pont azt kapjuk az élettől, amire kivagyunk éhezve… Ami után sóvárgunk ugyan, de úgy elrejtettünk magunk elől, annyira besároztuk, hogy mi magunk sem mertünk hinni a megvalósulásukban.
A gyógyulás egy személyre szabott folyamat, és mindenki más úton halad. A lényeg, hogy megtaláljuk a saját utunkat és kitartóan kövessük azt.
A Gyógyulás Útja: Egy Életre Szóló Tanulás
A teljes testi gyógyulás nem csupán a betegségek leküzdését jelenti, hanem egy átfogó folyamatot is, amely során megértjük magunkat és az életünket. Minden állomás, amelyen keresztülmegyünk, lehetőséget ad a fejlődésre és az önismeretre.
Ne feledd, a gyógyulás nem egyedül történik – segítséget kérni és támogató közegbe kerülni is része a folyamatnak.
Ha szeretnél mélyebben belevágni a gyógyulás útjába, és több tippet, gyakorlatot és inspirációt kapni, akkor ajánlom figyelmedbe a Betegség, mint pótcselekvés című könyvemet, melyben részletesen bemutatom a betegség kiváltó okát, a test és lélek rejtett üzenetét és a komoly segítséget nyújtok benne a gyógyulás első, legnehezebb lépéseihez.
Ne hagyd, hogy a betegség vagy a kétségek irányítsák az életed – kezdd el a gyógyulás útját ma!
Ez a cikk nem csupán tippeket ad, hanem segít felismerni, hogy a gyógyulás egy komplex folyamat, amely során minden lépés fontos. Kezdd el a saját gyógyulási utadat ma, és lépj közelebb az egészséges, kiegyensúlyozott élethez!
Szép napot kívánok, és sok sikert a gyógyulás útján! 🌟💖